Sirius Eğitim Danışmanlık ingilizce Sirius Eğitim Danışmanlık ielts Sirius Eğitim Danışmanlık IMG  WA
Pin It

Aile danışmanlığı sertifika programını çok olumlu geri bildirimlerle tamamladık.


Sirius Eğitim & Danışmanlık Merkezi olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi İşbirliğiyle düzenlemiş olduğumuz Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı 20 Ekim 2018 Cumartesi günü başladı. İlk gün tanışma ve ısınma oyunlarının ardından Didem Turgut Çönkü’ nün “Yönetmelik-Temel Prosedür ve Aile Danışmanlığı Etiği” dersleri ile başlayan Aile Danışmanlığı Eğitim programımız, 21 Ekim 2018 Pazar günü Onur Akkoca’nın sunduğu Temel Danışmanlık Süreçleri ve Becerileri dersi ile devam etti. Isınma, tanışma etkinlikleri, örnek vaka, deneyim paylaşımları ve uygulamalarla verimli ve keyifli bir başlangıç oldu.

27 – 28 Ekim 2018 tarihlerinde Aile Danışmanı ve Psikodramatist Uzm. Psk. Dünya Polat hocamızla.” Aile Danışmanlığı Temelleri ve Kavramları “ başlığı altında yapısal aile kuramı, psikodinamik aile terapisi, Murray Bowen aile sistemleri terapisi, yapısal aile kuramı, yaşantısal aile terapisi, stratejik aile terapisi konularını ele aldık.

3 ve 4 Kasım 2018 tariklerinde Aile danışmanlığı kuramlarından; sistem kuramı, bilişsel terapi ve bilişsel davranışçı evlilik terapisi, çözüm - odaklı aile terapisi ve feminist aile terapisi ile üçüncü haftayı da tamamladık.” Aile Danışmanlığı Temelleri ve Kavramları “ konusunu bitirmiş olduk.

10 Kasım 2018 Cumartesi günü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. D. Hakan Delibaş sunumu ile Yetişkin Ruh Sağlığı ve Psikopatolojisi konusunu vaka ve deneyim paylaşımı ile işledik.

11 Kasım 2018 Pazar günü Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Neslim Güvender Doksat hocamızla "Çocuk Ruh Sağlığı ve Psikopatolojisi" başlığı ile çocuk ve ergenle klinik görüşme ve değerlendirme, çocuk ve ergen psikopatolojisi ile müdahale yöntemleri konusunu, vaka örnekleri ve deneyim paylaşımlarıyla gördük.

17 Kasım 2018 Cumartesi günü Psikolog Dr. & Aile Danışmanı Gökül Karluk Er hocamıza "Çocukları Değerlendirme ve Psikolojik Testler " başlığı adı altında çocuklarda değerlendirme, değerlendirme görüşmesi, aile ve çocuktan bilgi alınması, sık kullanılan psikometrik ölçüm araçları ve testlerin tanıtılması konusunu, deneyim paylaşımları ile ele aldık.

18.11.2018 Pazar günü Psikolog, Aile Danışmanı ve Psikoterapist Deniz Özer Eryılmaz ile Ailede Krize Müdahale ve Aile Danışmanlığında Travma Çalışmaları konularını işledik. Bol uygulama ve etkinlikle oldukça etkili bir eğitim ve keyifli bir gün geçirdik.

24 Kasım 2018 Cumartesi günü, Av.Saadet Kayaalp ile Anayasa ve Medeni Haklar, Medeni Kanun, Aile ile İlgili Hukuksal Düzenlemeler, Kadın Hakları, Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddet ile ilgili Hukuki düzenlemeler konularını ele aldık.

25.11.2018 Pazar günü Psikolog, Aile Danışmanı ve Psikoterapist Deniz Özer Eryılmaz ile "Evlilik Öncesi Danışmanlık " konusunu yine bol uygulama ve etkinlikle işledik.

01.12.2018 Cumartesi günü Ailede İletişim, Stres ve İlişki Yönetimi konusu ele aldık. Kişilerarası iletişim, beden dili, soru sorma teknikleri, ailede iletişim, ilişki ve stres yönetimi başlıklarını uygulama, oyun ve etkinliklerle ele aldık.

02.12.2018 Pazar günü Uzm. Psk. Danışman Onur Akkoca’nın sunumu ile "bağlanma" konusunu paylaştık. Döllenmeden ölüme kadar geçen süreçte bağlanmanın yaşam boyu etkilerini deneyim, vaka paylaşımı ve uygulamalarla inceledik. Haftalardır aldıkları eğitimlerle birbirine bağlanmış grupla eğitimlerimiz her geçen gün çok daha keyifli geçiyor. Olumlu ve güzel geri bildirimler motivasyonumuzu artırıyor.

08 Aralık 2018 Cumartesi günü " Evlilik ve Evlilik Süreçleri " , 09 Aralık 2018 Pazar günü “ Evlilik Çatışması ve Boşanma Danışmanlığı ” konularını işledik. Deneyim paylaşımı, vaka örnekleri, uygulama, oyun ve etkinliklerle verimli ve keyifli bir eğitim günü geçirdik.

15.12.2018 Cumartesi günü Uzm. Dr. D. Hakan Delibaş'ın sunumu ile Psikopatolojilerde Psikodinamik Yaklaşım konusunu işledik. Deneyim, vaka örnekleri ve enerjik sunumu ile Hakan hoca ile güzel bir gün geçirdik.

16 Aralık 2018 Pazar günü Shu Seher Dere Ülgen (ÇİM Eğitimcisi ) ve Shu. Sezin Ünal (Adli Görüşmeci ve ÇİM Eğitimcisi ) ile " İstismar ve Cinsel Eğitim " başlığı adı altında , çocuk ihmal ve istismarı, istismar türleri, riskler, belirtiler, etkileri , istismara yaklaşım, Çocuk İzlem Merkezleri (ÇİM ) işleyişi, yapısı konularını deneyim paylaşımı, vaka örnekleri ile işledik

22.12.2018 Cumartesi günü Uzm. Psikolog Hilal YALÇIN ŞENEL ile ". Madde Kullanım Bozukluğu olan Bireye/Aileye Yaklaşım" konusunu yine bol uygulama rol play ve etkinlikle işledik. Oldukça etkili bir eğitim ve keyifli bir gün geçirdik.

23.12.2018 Cumartesi günü İlk Yardım Eğitmeni, Hemşire Ayşen ÖZEL ile “İlk Yardım Sağlık Becerileri " dersi vardı. Teorik ve pratik uygulamaların yer aldığı eğitim katılımcılarımızın ifadesi ile “ harika geçti” Temel ilk yardım becerileri maket üzerinden veya canlandırmalarla işlendi.

05 Ocak 2019 Cumartesi günü sabah programında , Uzm. Psikolog Ayperi ÖZİŞ ile “ Özel Gereksinimli Bireyler ve Aile Eğitimi " dersi vardı. Teori, deneyim aktarımı ve pratiğin bir arada yer aldığı eğitim için kursiyerlerimizden yine oldukça motive edici güzel geri bildirimler aldık.

05 Ocak 2019 Cumartesi günü öğleden sonra programında , Psk. Mevlüt Ülgen ile “ Yas Süreci ve Yas Danışmanlığı " dersi vardı. Deneyim ve bilgi paylaşımı ile verimli bir eğitim geçirdik. Olumlu geri bildirimler aldık.

06 Ocak 2019 Pazar günü , ÇİM Eğitimcisi Shu. Seher Dere Ülgen ve ÇİM Eğitimcisi Shu Sezin ÜNAL ile “ İstismar ve Cinsel Eğitim " dersi vardı. "Küçük Çocuklarla ve Ergenlerle Görüşme Teknikleri", "İhmal ve İstismarda Bildirim", "İstismarı Önleme Yaklaşımı ve Eğitimleri" konularını rol play, deneyim aktarımı ve pratiğin bir arada yer aldığı etkili eğitim yöntemleri ile işledik.

12 Ocak 2019 Cumartesi günü “ Çocukluk Dönemi Problemleri ve Oyun Terapisi Teknikleri ", 13 Ocak 2019 Pazar günü “ Dezavantajlı Grupla Çalışma “ konularını işledik. Klinik Psikolog Sinem Derman’a uygulamalarla etkili hale getirdiği eğitim için Sirius Eğitim ve Organizasyon olarak teşekkür ediyoruz.

20.01.2019 Pazar günü Uzm.Psikolog&Psikoterapist Didem Turgut Çönkü ile “Pozitif Psikoterapi Odaklı Aile Danışmanlığı” dersi vardı. Uygulama, deneyim paylaşımı ve vaka örneklerinin yer aldığı eğitim katılımcılarımızdan büyük ilgi gördü. Oldukça olumlu geribildirimler aldığımız eğitim günümüzde hep birlikte yine keyifli bir gün geçirdik.

26 Ocak 2019 Cumartesi günü programında , Psk. Mevlüt Ülgen ile “ Arabuluculuk ve Çatışma Yönetimi " konusunu uygulama, bilgi ve deneyim paylaşımı ile yer aldığı eğitimde anlaşmazlık ve çatışma çözümü yanı sıra müzakere teknikleri ve müzakere sürecinde iletişim yöntemleri işlendi.

27.01.2019 Pazar günü Psikolog& Cinsel Terapist, İlknur Demirtaş ile “Ailede Cinsel Danışmanlık, Cinsel Terapide Temel Kavramlar ve Danışanla Görüşme” konuları vardı. Deneyim ve vaka paylaşımı ve uygulamaların yer aldığı eğitim oldukça ilgi gördü. Öğretici ve keyifli bir eğitim günü oldu.

02 Şubat 2019 Cumartesi günü sabah programında “ LGBTQİ Bireyler ", konusunu işledik. Klinik Psikolog Sinem Derman’a içten ve etkili sunumu için Sirius Eğitim ve Organizasyon olarak teşekkür ediyoruz.

02 Şubat 2019 Cumartesi günü öğleden sonra programında Psikolog, Aile Danışmanı ve Psikoterapist Deniz Özer Eryılmaz ile "Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler , Temel Kavramlar " konusunu yine bol uygulama ve etkinlikle işledik.

03 Şubat 2019 Pazar günü Uzm. Psk. Danışman Onur Akkoca’nın sunduğu “Okul Temelli Aile Danışmanlığına Transaksiyonel Analiz Kurama Göre Bir Bakış” konulu ders ile kursun son dersini işledik. Bu harika sunumun ardından sınav ile Aile Danışmanlığı Eğitim Programımızı tamamladık. Aylarca süren eğitimde ne çok şey paylaştık, iyi ki burada ve birlikteyiz dediğimiz ne çok an oldu..

Sirius için bu ilk eğitim, kursiyerlerimizin olumlu enerjisiyle taçlandı.Kursiyerlerimizden " çok yararlı bir eğitim oldu", " bu kadar iyi geçeceğini, keyif alacağımı beklemiyordum", " hocalar ve konular çok iyi seçilmiş", " nasıl geçti zaman biz doyamadık, daha eğitim istiyoruz", " tek kelime ile harikaydı", " çok iyi paylaşım ve arkadaşlık oldu", " çok yararlandım, başladığım gün ile şimdi çok farklıyım.", " daha ne çok öğreneceğimiz şey olduğunu fark ettim", " sınırlarımı ve sınırlılıklarımı fark ettim", " sirius bize çok  iyi bir eğitim ortamı sundu, yolu açık olsun " sözlerini duymak Sirius olarak bize gurur verdi. Motivasyonumuzu artırdı.  İlklerin unutulmadığını biliyoruz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yeni eğitimlerimizde yeni heyecanlar yaşamaya ...

Böyle güzel bir grupla çalışmak bizler için de çok keyifliydi. Bu program bitse de biz paylaşmaya ve eğitim sürecine devam edeceğiz. İyi ki varsınız..

#siriuseğitim #ailedanışmanlığıeğitimi #sertifikaprogramı #ailedanışmanı #izmireğitim @ Alsancak, Izmir