Sirius Eğitim Danışmanlık ingilizce Sirius Eğitim Danışmanlık ielts Sirius Eğitim Danışmanlık IMG  WA
Pin It
Ruh Sağlığı Profesyonelleri ve Aile Danışmanlarına Yönelik Mindfulness Eğitim Programı
 Başlangıç Tarihi: 20-21.04.2019
Eğitmen: Aamnah Husain
(Ardıl Çeviri Yapılacaktır)
 
Eğitimimiz, yapılan araştırmalarda, istikrarlı olarak, depresyon, kaygı ve stresi azalttığı bulunan mindfulness tekniğinin terapide nasıl kullanılabileceği konusunda temel bilgi ve pratik verecektir. 
Eğitim Süresi              :    6 gün 
Başlangıç Tarihi            :    20-21.04.2019
Saat                              :   09:30 – 17:00
Yer                                :  Best Westren Plus Hotel Konak, ( Mithatpaşa Cad. No:128-35260 Konak-İzmir )
Seminer Dili                 :   İngilizce (Ardıl çeviri yapılacaktır)
Katılımcılar                  :   Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar ve bu alanların son sınıf öğrencileri katılabilir.
Sertifika                       :  Katılım belgesi (Higher Ground onaylı)
                                      
Seminer kayıt için : 0505 910 64 43
 
Bu 30 saatlik eğitim, Jon Kabat Zinn’in 1979’da Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde geliştirilen Farkındalık Temelli Stresi Azaltma (MBSR) programına dayanmaktadır . Stres, anksiyete ve kronik ağrı ile başa çıkmak için ABD’de tıp kurumlarının dayanak noktası haline gelmiştir.
Ayrıca temellerini  Zindel Segal, Mark Williams ve John Teasdale tarafından geliştirilen ve duygu durum bozukluklarını  anlamak ve hafifletmek  için meditatif (meditative)uygulamaları bilişsel davranış terapisi ile birleştiren Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi'den (MBCT) almaktadır.
Aynı zamanda, katılımcılar Husain’in farkındalığı terapötik bir araç olarak kullanma alanındaki  kendi klinik deneyimlerinden de faydalanacaktır.
Modül 1: İlke ve Uygulamalar
• Minfulness  tarihi
• Bireysel  ve profesyonel kullanım için mindfullness temel kavramları,  deneyim ve  uygulamaları
Modül 2: Teknik ve Araştırma
• Nörobilim ve mindfulness’ın bilişsel  mekanizmaları
• Mindfulness temelli  müdahaleleri destekleyen araştırmalar (MBI)
Modül 3: Klinik Ortamda Uygulamalar
•Minfulness Temelli  Müdahaleleri danışanlara nasıl ve ne zaman sunabilirsiniz?
• Depresyon, anksiyete, stres, bağımlılık, travma ve kronik ağrının tedavisinde profesyonel kullanım için spesifik örnekler ve teknikler
Bu didaktik ve deneysel bir çalışmadır ve ev ödevi okuma ödevleri, günlük kaydı ve meditatif uygulamaları içerecektir.
 
 Mindfulness nedir?
Mindfulness farkındalık, odaklanma, denge, kabullenme, eleştirel olmama, şefkat, nezaket ve minnettarlık gibi bazı mizaç ve tutumları kapsayan bir beceri ve felsefedir. Mindfulness eğitiminin öncüsü ve Mindfulness Odaklı Stres Azaltımı’nın (MBSR) yaratıcısı Jon Kabat-Zinn’e göre “Mindfulness; yargısız bir şekilde şimdiki ana odaklanabilmek amacıyla, dikkati toplayabilmektir.” Bu pratik, bize modern günlük hayatımızda fazla gelen, boğucu kognitif ve duygusal gelgitlerden uzaklaşmamızı sağlar. Mindfulness bize odağımızı duygu ve düşüncelerimizle ilişkilerimize vermemizde yardımcı olur. Kendimize ve başkalarına karşı özfarkındalığı ve empatiyi arttırır. Mindfulness eğitimcilerinde ve yazarlarından olan Donald Altman’ın dediği gibi “Sadece farkında olduğunu değiştirebilirsin”. Psiko-sosyal araştırmalarla kanıtlandığı gibi mindfulness karar verme ve duygu düzenleme kapasitesini arttırır ve hayatımızın uyku, hafıza, konsantrasyon, alışkanlıklar, ruh hali ve sosyal bağlanma gibi alanlarında da yardımcı olur.
 
Aamnah Husain Kimdir?
aannah huseıin
Yüksek lisansını Columbia Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık bölümü’nde tamamlayan Aamnah Hussain, New York, San Francisco, Dubai ve Pakistan’da terapist olarak çalışmıştır.
Deneyimleri risk altındaki gençler ve yetişkinler, aile içi şiddet, travma, stres, kaygı, depresyon, yeme bozuklukları ve ebeveyn problemleri üzerinedir.
Aamnah mindfulness’la ilk olarak Borderline (Sınırda) Kişilik Bozukluğu tanısı almış hastalarla Diyalektik Davranış Terapisi (DBT) eğitiminin bir parçası olarak tanışmıştır. Tinselliğe ve meditatif pratiklere olan ilgisi seneler içerisinde artınca 2014 yılında kendi Mindfulness pratiğine başlamış ve 2016 yılında Kaliforniya’da Mindful Schools ile eğitimini tamamlamıştır. Mindfulness’ın insanların hayatındaki dönüştürücü gücüne tanık olmak Aamnah’yı çok heyecanlandırmaktadır.
Şu ada Dubai’de yaşayan Aamnah özel bir klinikte çalışmakta, organizasyonlara danışmanlık vermekte, çocuklara, yetişkinlere, psikoloji profesyonellerine, okullara ve şirketlere eğitimler düzenlemektedir.